loading
اخبار و مقالات

ویلای خورشیدی

نیروگاه خورشیدی برای ویلای دور از شبکه برق شهری

نیروگاه 2 کیلوواتی برای این ویلا با استفاده از پنل های آلمانی Magi Solar و با مبلغ قراردادی 18 میلیون تومانی  انجام گرفته است.

در این ویلا از : آبگرمکن برقی - پمپ آپارتمانی - کفکش - 40 عدد روشنایی - جارو برقی -تجهیزات صوتی و تصویری - کولر آبی 3200 و کرسی برقی و... استفاده می شود.

شایان ذکر است هزینه متصل سازی این ویلا به برق شهری ، مبلغی حدود 120.000.000 تومان برآورد شده بود.

این ویلا در اوایل سال 1395 به بهره برداری رسید و در سال 98  به درخواست ارتقای سیستم از سوی کارفرما به دلیل روشن نمودن کولر گازی ، در این سیستم از سانورتر (اینورتر شارژر) 5 کیلواتی به جای اینورتر آفگرید سینوسی خالص 3 کیلواتی و حذف شارژکنترلر به منظور بالابردن سرعت شارژ باتری بانک ، استفاده شد و همچنین نیروگاه خورشیدی 2 کیلوواتی به 3 کیلووات ارتقا پیدا کرد . پنل های خورشیدی این ویلای خورشیدی قادر هستند که در طول روز بطور متوسط 15 کیلواتساعت انرژی الکتریکی تولید کنند که این حجم از انرژی تولیدی برای بخشی از مصرف برق کولر گازی در طی روز و مصارف خانگی دیگر در مابقی شبانه روز در باتری ذخیره می گردد . باتری بانک این سیستم از ولتاژ نامی 24 به 48 ولت تغییر نمود .

 

 

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، این ویلا دارای تجهیزات برقی خانگی از جمله جاروبرقی صنعتی ، سماور برقی ، سیستم صوتی و تصویری و همچنین دوربین های مداربسته و از همه مهمتر یک کولر گازی می باشد که براحتی با انرژی خورشیدی در تمامی فصول ساز قابل استفاده هستند . این ویلا در منطقه خوش آب و هوای شهر نیمور محلات ساخته شده است . 

#قدردان_اعتمادتان_هستیم

 

 

 

 

 

استفاده از کولر گازی در سیستم خورشیدی آفگرید براحتی قابل انجام است به شرطی که کار توسط متخصصین سیستم های آفگرید به خوبی طراحی و اجرا گردد . جریان مصرفی کولرگازی در سیستم انرژی خورشیدی جدا از شبکه بسیار مهم است از این رو پیشنهاد می گردد که از اسپیلیت گازی اینورتر دار با همان دارای درایو کنترل استفاده شود . باید به این نکته توجه داشت که مصارفی همچون سیستم های گرمایشی و سرمایشی خورشیدی دارای جریان های راکتیو هستند و باید این بارهای لحظه ای توسط اینورتر خورشیدی ساپورت شوند این پشتیبانی را می توان در دیتاشیت اینورتر های آفگرید در قسمت سرچ پاور سرج پاور surge power مشاهده نمود . شرکت سانان پیشرو در راه اندازی کولرگازی خورشیدی در ایران می باشد . این مجموعه بارها این سیستم را برای همکاران سولارانرژی خود در کشورهای همسایه همچون عراق و افغانستان طراحی نموده است . پنل های خورشیدی مونو کریستال مجی سولار دارای راندمان خوبی هستند ولی متاسفانه دیگر تولید نمی شوند .