loading
اخبار و مقالات

تامین برق ماینرها از انرژی خورشیدی

تامین انرژی الکتریکی ماینرهای ارز دیجیتال از سولار 

ای روزها تب و تاب کسب ارز دیجیتال که از قرار معلوم هم دارای اعتبار زیادی می باشد ، بالا رفته است . از عمده ترین راه های  استخراج ارز دیجیتال مانند بیت کوین، می توان به استفاده از ماینرها و تجهیزات سخت افزاری اشاره کرد که البته برق زیادی هم مصرف می کنند . از آنجایی که تعرفه برق مصرفی مشترکین برق در ایران نسبت به کشورهای دیگر پایین است ، می توان اذعان نمود که استخراج بیت کوین در ایران بیش از کشورهای دیگر دارای توجیه اقتصادی می باشد . حتی در جاهایی خبر می رسد که برای استخراج بیت کوین در ایران سرمایه گذاران خارجی هم وجود دارد . فارم های ارز دیجیتال یا همان مزارع استخراج ، به جاهایی گفته می شود که از چیدن و سرهم بندی چندین ماینر ، به رمز گشایی و استخراج ارزهای دیجیتالی مشغول هستند .

شرکت سانان با طراحی انرژی خورشیدی برای تعدادی فارم بیت کوین که بصورت نمونه اجرا گردیده است ،  پیشنهاد تامین برق خورشیدی مزارع ارز دیجیتال را بصورت زیر بیان می کند : 

برای 10 عدد ماینر 2000 واتی که بصورت 24 ساعته مشغول به استخراج باشد نیاز به :

30 عدد اینورتر شارژر 5 کاوا 

362 عدد پنل خورشیدی 330 وات 

84 عدد باتری 120 آمپر ساعت دیپ سایکل

مزایای این سیستم : 

*امکان استفاده از برق سه فاز در فارم بیت کوین

**امکان اتصال به شبکه برق شهری و یا ژنراتور به عنوان منبع اضطراری

 ***هزینه های جانبی کم

****بدون پرداخت قبض و یا حق انشعاب برق و همچنین بدون نیاز به زیر ساخت هایی همچون تیر برق و...

معایب این سیستم : 

-هزینه تمام شده بالا - (حدوداً 1.350.000.000 تومان=یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان)

 

 

 

 

انرژی خورشیدی برای فارم های بیت کوین شرکت سانان پیشرو در نصب و راه اندازی نیروگاه های خورشیدی ارز دیجیتال و بیت کوین آموزش برقرسانی بوسیله سولار انرژی به مزارع ارز دیجیتال انرژی خورشیدی برای فارم های ارز دیجیتالی فروش تجهیزات انرژی خورشیدی مخصوص مزارع استخراج ارز دیجیتالی بیت کوین و سولار انرژی فتوولتاییک در ایران هزینه برق خورشیدی برای استخراج بیت کوین هزینه انرژی سولار برای مزارع استخراج ارز دیجیتال و بیت کوین راه اندازی انرژی خورشیدی برای استخراج ارز دیجیتالی

solar energy , bit coins dar iran