loading
اخبار و مقالات

مزرعه خورشیدی

نصب و راه اندازی انرژی خورشیدی برای مجتمع گاوداری

 

این مجتمع گاوداری که در قم قرار گرفته است ، به دلیل دور بودن از شبکه برق شهری ، تامین نیاز الکتریسیته خود را به روش فتوولتاییک دید که سانان با طراحی و نصب یک نیروگاه خورشیدی آفگرید ، نیازهای برقی این مکان را برآورده ساخت .

در این نیروگاه خورشیدی از پنل های خورشیدی شرکت اسدا آی سولا استفاده گردیده که از نوع مونوکریستال و دارای کیفیت بسیار قابل قبولی هستند . این پنل های خورشیدی قادرند که در طول روز نزدیک به 1.5 کیلوواتساعت انرژی الکتریکی تولید و آن را برای مصارف روزکار و نیز برای ذخیره در باتری ، به سیستم تزریق کنند . 

از شارژکنترلر EpEver برای کنترل شارژ و همچنین محافظت از دشارژ بی رویه باتری از بارهای DC ، استفاده شده است . کیفیت بالای محصولات ایپی سولار و برند ایپی اور در حد بسیار خوبی می باشد و وظایف خود را به خوبی انجام می دهد .

اینورتر آفگرید استفاده شده در این سیستم از نوع تمام سینوسی و تولید شده توسط کمپانی کارسپا(Carspa) می باشد که قادر به تحمل بارهای رآکتیو AC تا 1200 وات در لحظه می باشد . از این اینورتر برای تامین برق AC تجهیزاتی همچون روشنایی و تلویزیون استفاده می گردد . باتری بانک این سیستم خورشیدی دارای ظرفیت 260 آمپر ساعت و دارای ولتاژ سیستمی 12 ولت می باشد . استفاده از این ولتاژ براحتی انرژی الکتریکی دوربین های مداربسته این گاوداری را پشتیبانی و اینورتر را از پیک توان خارج می کند .

این سیستم همچنین دارای ترمینال های مخصوص جریان های دی سی (Junction BOX) با کیفیتی است که اتصالات DC را در این سیستم مطمئن تر می سازند .

#قدردان_اعتمادتان_هستیم

 

 

 

 

 

 

شرکت سانان متخصص در امور فتوولتاییک آفگرید آمادگی خودرا جهت برق دار نمودن اماکن فاقد برق و جاهایی که برق ندارند همچون گاوداری ها و مزارع را اعلام دارد . با انرژی خورشیدی و صفحات خورشیدی مونو کریستال و پلی کریستال براحتی می توانید نیاز الکتریسیته خود را بدون ژنراتور و موتوربرق دیزلی و یا بنزینی تامین کنید . با این نیروگاه فتوولتاییک براحتی میتوان برق موذد نیاز دوربین های مداربسته و همچون روشنایی را برای اتاق نگهبانی فراهم کرد . تجهیزات مورد نیاز برای نصب یک سیستم خورشیدی شامل پنل های خورشیدی شارژکنترلر اینورتر و یا مبدل و باتری ژل دیپ سایکل می باشد از اباتری ماشین هم می شود استفاده کرد که زیاد اصولی نیست و توصیه نمی گردد .