loading
اخبار و مقالات

مزرعه خورشیدی

نصب و راه اندازی نیروگاه خورشیدی آفگرید برای مزرعه 70 هکتاری تفرش

در این نیروگاه از پنل های خورشیدی پلی کریستال شرکت یینگلی سولار (YINGLI SOLAR) استفاده شده است که این برند بزرگترین تولید کننده پنل خورشیدی در دنیا تلقی می گردد . کیفیت سلولی این ماژول ها بسیار بالا و دارای راندمان قابل قبولی است . با توجه به جزئیات آب و هوای منطقه ، از مدلی استفاده شده است که بیشترین بهره وری را برای مشتری داشته باشد . 

 

 

در این مزرعه هفتاد هکتاری از یک پمپ آب تکفاز 12 آمپری به منظور پر کردن و ذخیره آب در استخر استفاده می شود که قبل از اجرای سیستم سولار ، مشتری با استفاده از ژنراتور برق ، جریان الکتریسیته این پمپ را مهیا می ساخت . اما اکنون بدون سر و صدا و همچنین فارغ از دغدغه تامین سوخت برای موتور برق ، در طی روز از این پمپ استفاده می کند . فضای بکر دشت های تفرش ، و همچنین خاموش نگه داشتن موتور برق و ایجاد سکوت ، آرامشی دو چندان برای اهالی رغم خورده است .

 

در این پروژه از یک اینورتر شارژر 5 کاوا ، محصول شرکت معتبر EpEVER استفاده شده است که این امکان را برای این مزرعه فراهم مینماید که در مواقع اضطراری و روزهای ابری طولانی پیش بینی نشده ، بتوان با اتصال ژنراتور به این سانورتر ، باتری ها در مدت زمان کمی شارژ شوند . 

 

 

تعداد باتری ها با توجه به میزان شارژ و دشارژی که این سیستم دارد ، بطور دقیق محاسبه شده است و در این مزرعه خورشیدی از 20 عدد باتری ژل دیپ سایکل محصول کمپانی OLITER استفاده می گردد . طول عمر باتری ها با توجه به عمق دشارژ 30 درصدی در این سیستم ، پیش بینی می گردد که تا 7 سال باشد . 

علاوه بر پمپ ، دو عدد یخچال صنعتی + تعداد زیادی روشنایی محوطه که البته کم مصرف هستند + تجهیزات صوتی و تصویری و همچنین یک آبگرمکن برقی موجود است . 

 

هزینه این سیستم در سال 1400 ، بالغ بر 320 میلیون تومان شده است که از صرف هزینه ماهیانه 7 میلیون تومان تهیه سوخت ژنراتور جلوگیری میکند . نرخ بازگشت سرمایه در این سیستم، با فرض ثابت بودن نرخ گازوییل در سال های بعد، حدود 3 سال است که با توجه به گارانتی راندمان 30 ساله (سی سال) پنل های خورشیدی ، عددی فوق العاده تلقی می گردد .

 

 

 

 

شرکت سانان سولار پیشرو در نصب و راه اندازی نیروگاه های خورشیدی جدا از شبکه با کیفیت و قیمتی مناسب با اجرا در سراسر کشور و پیشرو از سال 93 آماده فروش ، مشاوره نصب در زمینه برق خورشیدی سولار می باشد استفاده از پنل های خورشیدی با کیفیت و همچنین پیل های خورشیدی و باتری باطری های سولار و اینورتر شارژر های ولترونیک و ایپی اور و همچنین آموزش رایگان نصب سیستم های خورشیدی آنگرید و آفگرید و اجرای مزارع خورشیدی معادن خورشیدی بیلبورد خورشیدی ویلای خورشیدی در قم تهران اراک اصفهان بوشهر عسلوبه گچساران شهرکرد فارس شیراز و تمامی سراسر ایران می باشد.